Субсидії та пільги

З 1 травня 2015 року спрощено порядок надання субсидій населенню (Постанова Кабінету Міністрів України № 106 від 28 лютого 2015 року «Про удосконалення порядку надання житлових субсидій»).

Призначення субсидії відбуватиметься на підставі лише двох документів – заяви та декларації (скасовується необхідність надання довідок про доходи, у тому числі й працюючих осіб). Водночас запроваджуються спрощені форми заяви та декларації про доходи і витрати осіб  (форма на 1 аркуші).

Призначення субсидії відбуватиметься на підставі задекларованих даних заявником. При цьому перевірку достовірності цих даних здійснюватимуть органи соціального захисту вже після призначення субсидії, шляхом здійснення запитів до відповідних органів, установ та організацій.

Скасовуються всі обмеження щодо майнового стану осіб, які звертаються за призначенням субсидій, крім здійснення одноразової дороговартісної покупки (на суму понад 50 тис. гривень). Зокрема, на отримання субсидії не впливає:

– наявність у власності двох житлових приміщень;

– наявність у власності двох автомобілів;

– наявність у складі домогосподарства осіб працездатного віку, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку як безробітні;

– здача в найм житлового приміщення;

– здійснення покупки товарів, робіт та послуг (у тому числі оплата медичних послуг та навчання) на суму понад 10 прожиткових мінімумів.

Запроваджується надання субсидії на 12 місяців, а не опалювальний період як раніше. Субсидія призначається одному із членів домогосподарства, який зареєстрований у житловому приміщенні і на якого відкрито особовий рахунок на оплату житлово-комунальних послуг. Право на отримання житлових субсидій мають домогосподарства, у яких витрати на оплату житлово-комунальних послуг, виходячи із соціальної норми житла та соціальних нормативів користування послугами, перевищують розмір визначеного обов'язкового платежу.

Для призначення житлової субсидії необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення за місцем реєстрації. Документи для призначення субсидії можуть бути надіслані поштою.

З більш детальною інформацією щодо отримання житлових субсидій можна ознайомитися на офіційному інтернет-порталі Департаменту соціальної політики КМДА.